1080p Dracula: Başlangıç – Dracula: Untold

Dracula: Başlangıç – Dracula: Untold

Tarih Aksiyon ve Fantastik Olay Örgüleri ile Soluksuz İzlenecek Bir Film

Mükemmel görsel efektleri ve milyon dolarları aşan bütçesi ile izleyicinin karşısına çıkan bu film seyircinin ilgisini kendine çekti. Özellikle filmin içinde barındırdığı fantastik duygular epeyce üst seviyelerde. Meraklıları için Dracula izlemek, onları içinde bulunduğu ortamdan başka diyarlara götürecek. Dracula Başlangıç izlerken, tarih bilgilerinizi yoklayacak ve filmin finalini soluksuz getireceksiniz. Peki Dracula izlerken beni neler bekliyor ? 15. yy 'larda Transilvanya yurdu üçüncü Vlad ve eşi olan Mirena 'nın yönetimindedir. Bu sırada da topraklarını gittikçe genişleten Osmanlı da bunlara karşı tehdit oluşturmaktadır. Çünkü o zamanlarda Osmanlı Padişahı olan, II. Mehmed, arasında Vlad'ın oğlununda bulunduğu Ingeras'ı da alarak 1000 erkek çocukla birlikte Osmanlı için ordu kurmak ister. Bu durum karşısında Vlad çaresiz kalır, ya oğluyla halkını teslim edip yenilecek ya da Türklere karşı bir zafer kazanmak için bir şeytandan yardım isteyecektir. Dracula Başlangıç izlerken her dakika merak içinde olacaksınız.

Ve Vlad, nihayet o şeytandan yardım ister ve ruhunu o şeytana satmıştır. Dracula izlerken üzeriniz'de en heyecan yaratan sahnelerden birisi de budur. Gittiği Broken Tooth dağında, Vlad artık kimsenin sahip olamayacağı bir güce sahiptir. Bu güç öyle bir güçtür ki insanoğlu bu güce yaklaşamayacak kadar küçük kalır. Ve bu gücün getirdiği doyumsuzluk Vlad'ı bırakmaz. Vlad artık insan kanına mahkum ve sınırsız bir istekle bağlı kalmıştır. İktidarlık oyununda bir hırs ile hareket eden Vlad, büyük küçük demeden birçok insanın acımasız bir şekilde canına kıymıştır. Dracula izlerken bu sahneler sizi aksiyon dolu anlara sürükleyecek.

Dracula aynı zamanda bir romantik kahraman olarak karşımıza çıkyıor bu filmde. Sizi oldukça saran görsel açılarla desteklenmiş Dracula Başlangıç izlerken kendinizi filmin içinde, olay sahneleri arasında bulacaksınız. Heyacan uyandıran ve içinde barındırdığı aşk, tarih, savaş, hırs duygusu, kaliteli efektleri ve fantastik olay örgüleri ile kaçırmamanız gereken bir film gibi görünüyor. Dracula Başlangıç izlerken akisyon ve epik bir tarzın içi içe olduğu da gözden kaçırmıyorsunuz. Dracula başlangıç' ın yönetmenliği Gary Shore yapıyor ve başrolde ise yakışıklı oyuncu Luke Evans yer alıyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Senaryosunu Matt Sazama ile Burk Sharpless'ın birlikte kaleme aldığı flm, Gary Shore'un ilk yönetmenlik deneyimi. Shore reklam sektöründeki çalışmaları ve The Cup of Tears adlı kısa filmiyle tanınan bir isim.

  Filmin yapımcısı, The Social Network, Ghost Rider, Moneyball ve Captain Phillips gibi ses getiren filmlerin yapımcılığını yürüten Michael De Luca. Ünlü yapımcı, filmin kendi açısından önemli olduğunu, zira çocukluğunda Dracula'yla ilgili olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Çocukken hep Dracula’yı kimin vampire dönüştürdüğünü öğrenmek isterdim. ‘İlk o muydu? Başkaları var mıydı?’ diye merak ederdim. Bram Stoker’ın romanında bile cevabı olmayan bir soruydu.”
  Yönetmen Görüşü

  Filmin yönetmeni Gary Shore filmiyle ilgili şu görüşleri dile getiriyor: “Bu bir yetişkin olma hikayesi. Ama aslında miras fikrini inceliyor. Vampir mitolojisi mirasla ilgilidir. İster DNA, ister hatıralar ya da sorumluluk olsun bir şeyi bir sonraki kişiye aktarmayla ilgilidir. İnsanların bu baba/oğul fikriyle bağ kurabileceğini ve tepki verebileceğini düşündüm. Hikayenin en ilham veren bölümü olmaya da devam ediyor.”

  Filmin yapımcısı De Luca, herkesin tanıdığı bu karakter için oyuncu seçiminin bir hayli zor ve riskli olduğunu belirtiyor; Luke Evans'ı Hızlı ve Öfkeli 6'da izledikten sonra etkilendiklerini söylüyor.

  Başrol Luke Evans, rol için görüşmelere başlandığında The Hobbit serisinin başlangıç filmlnin çekimlerindeymiş. Evans, filmle ilgili ilk toplantıların büyük bölümüne Skype üzerinden katılmış ve yönetmenle bu yolla tanışmış.

  Dracula: Başlangıç, 2000 yılında yapımı tamamlanan Dracula filminin ardından Hollywood yapımı ilk yüksek bütçeli Drakula filmi olma özelliğibi taşıyor.

  Yayın Tarihi:

  03 Ekim 2014 (Türkiye)

  Senaryo:

  Bram Stoker, Matt Sazama, Burk Sharpless

  Yapım Şirketi:

  Universal Pictures, Legendary Pictures, Michael De Luca Productions

  Box Office:

  Vizyon Süresi: 6 Hafta / Seyirci: 302.162 / Hasılat: 3.507.434,00 TL (Türkiye)

  Yorumlar (15)